דְּיוֹמָא
ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט במהלך השבעת הממשלה השלושים ושש, 2021   מקור: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ
בתמונה ראש הממשלה נפתלי בנט במהלך השבעת הממשלה השלושים ושש

המספר הראשון מייצג את מספר חברי הכנסת החברים בקואליציה עם הקמת הממשלה והמספרים בסוגריים מייצגים את השינויים במספר חברי הכנסת החברים בקואליציה במהלך כהונת הממשלה.

הממשלה ה-36 (13 ביוני 2021 – מכהנת) – 62 חברי כנסת*

הממשלה ה-35 (17 במאי 2020 – 13 ביוני 2021) – 73 חברי כנסת (72, 70, 71, 69, 68, 67, 54)

הממשלה ה-34 (14 במאי 2015 – 17 במאי 2020) – 61 חברי כנסת (67, 66, 61, 60, 55, 58)

הממשלה ה-33 (18 במרץ 2013 – 14 במאי 2015) – 68 חברי כנסת (43, 30)

הממשלה ה-32 (31 במרץ 2009 – 18 במרץ 2013) – 74 חברי כנסת (66, 94, 66)

הממשלה ה-31 (4 במאי 2006 – 31 במרץ 2009) – 67 חברי כנסת (78, 67, 64, 66)

הממשלה ה-30 (28 בפברואר 2003 – 4 במאי 2006) – 68 חברי כנסת (61, 55, 40, 59, 64, 45, 19)

הממשלה ה-29 (7 במרץ 2001 – 28 בפברואר 2003) – 80 חברי כנסת (83, 81, 74, 82, 65, 82, 79, 53)

הממשלה ה-28 (6 ביולי 1999 – 7 במרץ 2001) – 75 חברי כנסת (70, 60, 32)

הממשלה ה-27 (18 ביוני 1996 – 6 ביולי 1999) – 66 חברי כנסת (61, 58, 54)

הממשלה ה-26 (22 בנובמבר 1995 – 18 ביוני 1996) – 64 חברי כנסת (65)

הממשלה ה-25 (13 ביולי 1992 – 22 בנובמבר 1995) – 62 חברי כנסת (56, 59)

הממשלה ה-24 (11 ביוני 1990 – 13 ביולי 1992) – 59 חברי כנסת (60, 64, 66, 64, 59)

הממשלה ה-23 (22 בדצמבר 1988 – 11 ביוני 1990) – 97 חברי כנסת (58)

הממשלה ה-22 (20 באוקטובר 1986 – 22 בדצמבר 1988) – 96 חברי כנסת (93)

הממשלה ה-21 (13 בספטמבר 1984 – 20 באוקטובר 1986) – 97 חברי כנסת (96)

הממשלה ה-20 (10 באוקטובר 1983 – 13 בספטמבר 1984) – 62 חברי כנסת (61)

הממשלה ה-19 (5 באוגוסט 1981 – 10 באוקטובר 1983) – 61 חברי כנסת (63, 65, 64)

הממשלה ה-18 (20 ביוני 1977 – 5 באוגוסט 1981) – 62 חברי כנסת (77, 69, 68, 62)

הממשלה ה-17 (3 ביוני 1974 – 20 ביוני 1977) – 61 חברי כנסת (71, 68, 58)

הממשלה ה-16 (10 במרץ 1974 – 3 ביוני 1974) – 68 חברי כנסת

הממשלה ה-15 (15 בדצמבר 1969 – 10 במרץ 1974) – 102 חברי כנסת (76)

הממשלה ה-14 (17 במרץ 1969 – 15 בדצמבר 1969) – 104 חברי כנסת

הממשלה ה-13 (12 בינואר 1966 – 17 במרץ 1969) – 75 חברי כנסת (85, 111)

הממשלה ה-12 (22 בדצמבר 1964 – 12 בינואר 1966) – 67 חברי כנסת

הממשלה ה-11 (26 ביוני 1963 – 22 בדצמבר 1964) – 68 חברי כנסת

הממשלה ה-10 (2 בנובמבר 1961 – 26 ביוני 1963) – 68 חברי כנסת

הממשלה ה-9 (17 בדצמבר 1959 – 2 בנובמבר 1961) – 86 חברי כנסת (89)

הממשלה ה-8 (7 בינואר 1958 – 17 בדצמבר 1959) – 80 חברי כנסת (69)

הממשלה ה-7 (3 בנובמבר 1955 – 7 בינואר 1958) – 80 חברי כנסת

הממשלה ה-6 (29 ביוני 1955 – 3 בנובמבר 1955) – 66 חברי כנסת

הממשלה ה-5 (26 בינואר 1954 – 29 ביוני 1955) – 89 חברי כנסת

הממשלה ה-4 (24 בדצמבר 1952 – 26 בינואר 1954) – 87 חברי כנסת (64, 87)

הממשלה ה-3 (8 באוקטובר 1951 – 24 בדצמבר 1952) – 65 חברי כנסת (60)

הממשלה ה-2 (1 בנובמבר 1950 – 8 באוקטובר 1951) – 73 חברי כנסת

הממשלה ה-1 (10 במרץ 1949 – 30 באוקטובר 1950) – 73 חברי כנסת**

 

* הממשלה ה-36 קיבלה את אמונה של הכנסת ברוב של 60 בעד מול 59 נגד ונמנע אחד. חבר הכנסת עמיחי שיקלי שהצביע נגד הקמת הממשלה לא הצהיר על פרישה מסיעת ימינה וועדת הכנסת לא קבעה שהוא פרש מסיעתו

** בין 14 במאי 1948 ל-10 במרץ 1949 כיהנה הממשלה הזמנית שנשענה על קואליציה של 30 מתוך 37 חברי מועצת המדינה הזמנית

מבוסס על חישוב מספר חברי הכנסת בכל ממשלה לאורך כהונתה (על פי רוב, החישוב הסתמך על נתונים המופיעים בערך הוויקיפדיה של כל ממשלה)

users: מערכת דיומא

הנקראים ביותר

החדשים ביותר