"משמר האלמוות": מקומיקס לסרט

סרט המקור החדש של נטפליקס "משמר האלמוות", הוא אקשן מגניב ומבדר אך לא משהו שלא ראינו בעבר. הסרט בכיכובה של שרליז ת'רון, מבוסס על רומן גרפי בעל שם זהה. גרג רוקה שחיבר את הרומן הגרפי כתב גם את התסריט.

במרכז העלילה ניצבת אנדי (שרליז ת'רון כמובן) העומדת בראש צוות קטן של שכירי חרב המועסק על ידי הסי-איי-אי במשימות שונות ברחבי העולם. במהלך הסרט אנו מגלים כי אין מדובר בשכירי חרב רגילים אלא בצוות של גיבורי-על בני מאות שנים המחזיקים בנוסף ביכולת ריפוי עצמי גבוהה – בני אלמוות הלכה למעשה (מכאן הכותרת "משמר האלמוות" המשעשעת פחות מההמקור "The Old Guard")

התחלתי לראות את הסרט בלי ידע מקדים על עלילתו. בעשר הדקות הראשונות היה נדמה לי שמדובר בעוד סרט ריגול-פעולה סטנדרטי. מרגלת אמריקאית מסתובבת במדינה ערבית באפריקה ואז – לאחר פרישה ממושכת מפעולות חשאיות – היא מתאחדת עם שלושת חברי הצוות הישן שלה. חברי הצוות נקראים על ידי המפעיל שלהם לעוד "משימה אחת אחרונה". קיצוניים אסלאמיים השתלטו על בית ספר של נערות בדרום סודן והצוות של אנדי הוא לכאורה היחידי שמסוגל לפתור את משבר בני הערובה.

עד מהרה מגלה הצוות שהמפעיל שלהם טמן להם מלכודת. כאשר חברי הצוות נופלים למארב ונורים למוות, אנו מגלים שלמעשה מדובר בבני אלמוות.

מתברר כי המארב אורגן על ידי מנכ"ל של ענקית תרופות בריטית בשם סטיבן מריק (הארי מלינג שגילם את דאדלי דרסלי בסרטי "הארי פוטר"). מריק רוצה להשיג את הדי-אן-איי של חברי הצוות כדי להמציא תרופה נגד הזדקנות. המנכ"ל המצליח מחזיק בצבא פרטי של שכירי חרב – אף פעם לא הצלחתי להבין איך תמיד יש לאנשי העסקים האלו צבא של שכירי חרב – ומכאן והלאה הופך הסרט למרדף חובק עולם אחרי אנדי וצוותה.

בינתיים, בצד השני של העולם, חיילת אמריקאית צעירה בשם נייל (קיקי ליין הלא כל כך מוכרת בהופעה נהדרת) נהרגת לכאורה בעת מרדף אחר פעיל טליבאן באפגניסטאן. באורח פלא מחלימה נייל מפצעי המוות שלה ומפקדיה מחליטים לשלוח אותה לגרמניה לבדיקות נוספות. ארבעת בני האלמוות האחרים חולמים על בת האלמוות החדשה ואנדי יוצאת כדי למצוא אותה ולצרפה לחבורה. לא ארחיב עוד כדי לא להרוס לכם את המשך העלילה.

לאחר "פצצה אטומית", "מקס הזועם", ו-"מהיר ועצבני 8" שבה שרליז ת'רון ומוכיחה את עצמה כשחקנית אקשן מהשורה הראשונה. האקשן מוצלח למדי ולא מבייש אף שובר קופות גדול מהשנים האחרונות. עם זאת, העלילה צפויה למדי ואין בה מורכבות רבה או תפניות ראויות לציון (למעט הסוף שהיה רק מעט מפתיע)

פרט לדמות של נייל אף אחת מהדמויות לא מתפתחת באופן משמעותי לאורך הסרט. התבנית של ארבעה גיבורי פעולה ושל נבל בריטי אחד נותרה כמות שהיא מתחילת הסרט ועד סופו. רק דמותה של נייל משתנה בהדרגה לאורך העלילה ונדמה שהיא הייתה אמורה למלא את התפקיד הראשי ודמותה של אנדי את התפקיד המשני, אך ת'רון קיבלה את התפקיד של אנדי ומכאן ברור למה הבמאית הסרט מתמקד בה. ואם כבר הזכרנו את הבמאית אז מעניין לציין שג'ינה פרינס ביית'ווד שזהו סרטה הגדול הראשון, היא הבמאית השחורה הראשונה לביים סרט מבוסס קומיקס יקר תקציב.

3 כוכבים מתוך 5 כוכבים

בשורה התחתונה: אקשן נחמד לשעתיים עם בירה ופופקורן מול הטלוויזיה

"משמר האלמוות" (The Old Guard), 2020
בימוי: ג'ינה פרינס ביית'ווד
תסריט: גרג רוקה, מבוסס על הרומן הגרפי "בני האלמוות" מאת גרג רוקה ולאונרדו פרננדז
שחקנים: שרליז ת'רון, קיקי ליין, צ'יטוול אגיופור, הארי מלינג

נתי תבור הוא איש שיווק, מנהל מדיה חברתית ויוצר וידאו עצמאי

users: נתי תבור

עוד בנושא

אולי יעניין אותך

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר