הסדרה "תעלומות בלתי פתורות" (Unsolved Mysteries) עלתה לנטפליקס ב-02 ביולי, 2020, אבל בעצם היא משודרת כבר מאז שנת 1998. למעשה זו עונתה ה-15 (עונות קודמות אינן משודרות בנטפליקס ישראל).

כיוון שנטפליקס אתחלה את הסדרה, היא שונה מעונות קודמות. אין מנחה כפי שהיה בעבר (המנחה המיתולוגי רוברט סטאק נפטר בשנת 2003). אין כמעט שחזורים של עדויות עם שחקנים ואם יש קטע שחזור קצרצר – הוא יהיה ללא דיאלוג. עם זאת, בעונה החדשה יש יותר ראיונות עם קציני משטרה ועיתונאים.

באתחול של נטפליקס – כל פרק הוא מקרה בפני עצמו, כאשר בעונות הקודמות היו ארבעה מקרים בכל פרק.

הסדרה המקורית שודרה בערוץ NBC בארצות הברית במשך תשע עונות. לאחר מכן נדדה הסדרה בין ערוצים שונים. ב-14 העונות הראשונות היו 292 פרקים וכ-1,300 תעלומות בסך הכל.

האם הסדרה הצליחה לפתור תעלומות? מחצית מהפרקים שהציגו נמלטים שברחו ממעצר או מצו מעצר – נפתרו.

יותר מ-100 משפחות התאחדו עם אדם אבוד בזכות טיפים שנמסרו על ידי צופים.

שבעה אנשים שישבו בכלא על לא עוול בכפם - זוכו מפשעיהם ושוחררו בזכות צופים.

בנוסף, הסדרה עזרה למצוא אנשים שהלכו לאיבוד, יורשים של צוואות ואף לפתור כמה מקרים של איבוד זיכרון.

בסך הכל, הסדרה עזרה לפתור 260 מקרים בסך הכל מתוך 1,300. באחד מן המקרים – הגיעו יותר מ-1,000 מידעים שונים להפקת הסדרה. במקרה אחר, מצית סדרתי שלח סרטון וידאו עם עדות למעשיו וכמובן שנתפס לאחר מכן.

באשר לסדרה שעלתה בנטפליקס בשבוע שעבר, הרי במהלך 24 השעות לאחר עלייתה לאוויר הגיעו עשרים מידעים אמינים לגבי ששת המקרים ששודרו בששת הפרקים הראשונים.

שי שגב משמש כמבקר תרבות, קולנוע וטלוויזיה באתר דְּיוֹמָא. בשנים האחרונות משמש ככתב היין, האלכוהול והקולינריה הבינלאומית של Ynet, כתב התרבות והטכנולוגיה באתר ג'ירפה, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים

users: שי שגב

עוד בנושא

אולי יעניין אותך

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר