שר הטבעות: טבעות הכוח   מקור:יוטיוב

עלו לאחרונה

כולנו מתים | All of Us are Dead

בעקבות וירוס, זומבים משתלטים על בית ספר בדרום קוריאה. בית הספר הופך לשדה קרב מדמם וחברים לשעבר הופכים לאויבים מרים. הסדרה המקורית של נטפליקס – המרפררת ל-"רכבת לבוסאן", להיט הזומבים הדרום קוריאני מ-2016 – עוקבת אחר קבוצת תלמידים בתיכון שמנסה להינצל מפלישת הזומבים לבית הספר. בעונה 12 פרקים.

מ-28 בינואר 2022, בנטפליקס ישראל (עם תרגום לעברית)

 

עזיז אנסרי: סטנדאפיסט | Aziz Ansari: Nightclub Comedian

במקביל לחזרתם של מופעי הסטנדאפ לבמות (לפחות, עד שהקורונה תשבית חזרה את הכל), נטפליקס העלתה את ספיישל הסטנד-אפ הראשון שלה לשנת 2022. עזיז אנסרי חוזר לספיישל הרביעי שלו בנטפליקס. התוכנית הוקלטה בהופעה אינטימית בהפתעה ב-Comedy Cellar בניו יורק.

מ-25 בינואר 2022, בנטפליקס ישראל (עם תרגום לעברית)

 

As We See It

העיבוד האמריקאי לסדרה הישראלית "על הספקטרום" עלה בשבוע שעבר באמזון פריים. כמו ב-"על הספקטרום" שיצרו דנה אידיסיס ויובל שפרמן, גם הגרסה האמריקאית תעקוב אחר שלושה צעירים על הספקטרום האוטיסטי שחולקים דירה במסגרת דיור מוגן ושמסתכלים על החיים דרך נקודת מבטם הייחודית. על הסדרה אמון ג'ייסון קייטימס שיצר בעבר סדרות מצליחות כמו "רוזוול", "אורות ליל שישי" ו-"הורים במשרה מלאה".

שלושת השחקנים הראשיים בגרסא האמריקאית – ריק גלסמן, סו אן פיין ואלברט רוטקי – מצויים בעצמם על הקשת האוטיסטית. אליהם יצטרפו ג'ו מנטניה (דיוויד רוסי מ"מחשבות פליליות"), סוסי בייקון ("הסודות של איסטאון") וכריס פאנג ("עשיר בהפתעה"). תכף עם עלייתה לאוויר, זכתה הסדרה לשבחי המבקרים. העונה מורכבת משמונה פרקים.

מ-21 בינואר 2022, בפריים וידאו ישראל (עם תרגום לעברית)

 

חדשות ועדכונים

שר הטבעות: טבעות הכוח | The Lord of the Rings: The Rings of Power

"שלוש טבעות למלכי עלפים תחת שמי הטללים,
שבע לשרי גמדאים בנקרות עוטות צל,
תשע לבני האדם, בני תמותה אומללים,
אחת לשר האופל על כיסאו האפל
בארץ מורדור, שם רובצים הצללים.
טבעת אחת למשול בכֿולן, טבעת אחת למצאן,
טבעת אחת להשיב את כולן, באופל לכבלן,
בארץ מורדור, שם רובצים הצללים".

מתוך "שר הטבעות" מאת ג'. ר. ר. טולקין (תרגום של עמנואל לוטם)

העיבוד הטלוויזיוני של אמזון לסיפוריו של ג'. ר. ר. טולקין, מחבר "שר הטבעות", "ההוביט" ו-"הסילמריליון", צפוי לעלות לאוויר לקראת סוף 2022. הסדרה החדשה, המבוססת על הסילמריליון, תעסוק בטבעות הכוח – תשע הטבעות של בני האדם, שבע הטבעות של הגמדאים, שלוש טבעות של האלפים והטבעת האחת של סאורון, הוא שר הטבעות. "הטבעות מאחדות את הסיפורים העיקריים שליוו את העידן השני של הארץ התיכונה – חישול הטבעות, עלייתו של סאורון אדון האופל, הסיפור על האי נומנור והברית האחרונה של העלפים ובני האדם", הסבירו יוצרי התוכנית, ג'יי. די. פיין ופטריק מקיי. "עד עכשיו ראה הקהל על המסך רק את הסיפור של הטבעת האחת – אבל לפני שהייתה כזו, היו עוד הרבה ואנחנו נרגשים לחלוק את הסיפור של כולן".

עלילת הסדרה תעסוק בעידן השני של הארץ התיכונה, המתחיל לאחר גירושו של אדון האופל מורגות' ומסתיים בתבוסתו של סאורון בקרב מול הברית האחרונה של האלפים ובני האדם (הקרב המתואר בסצנה הפותחת של הסרט הראשון בסדרת "שר הטבעות").

בשנת 2017, אמזון רכשה את הזכויות לטלוויזיה ב-250 מיליון דולר. אמזון התחייבה לסדרה של חמש עונות בעלות של לפחות מיליארד דולר – מה שיהפוך את "שר הטבעות: טבעות הכוח" לסדרת הטלוויזיה היקרה ביותר בהיסטוריה. לסדרה לוהקו עשרות שחקנים לא מוכרים במיוחד, רובם מהאיים הבריטיים. העונה הראשונה צולמה בניו זילנד, היכן שפיטר ג'קסון צילם את "שר הטבעות" ואת "ההוביט", ואילו העונה השנייה תצולם במהלך 2022 באנגליה. בעונה הראשונה יהיו שמונה פרקים.

מ-2 בספטמבר 2022, בפריים וידאו

שי שגב משמש כמבקר תרבות, קולנוע וטלוויזיה באתר דיומא. בשנים האחרונות משמש ככתב היין, האלכוהול והקולינריה הבינלאומית של Ynet, כתב התרבות והטכנולוגיה באתר ג'ירפה, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים

users: שי שגב

עוד בנושא

אולי יעניין אותך

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר