קרדיט תמונה: עמותת כולן

"הגרסה של הלקוח שלי היא שבחלק מהזמן הוא היה בחדר ובחלק לא, ולא יכול למנוע בערך מ-30 אנשים לשכב איתה. הוא פחד מהם". ככה אמרה הפרקליטה של גבר בן 27 שנעצר בחשד להשתתפות באונס הקבוצתי של נערה בת 16 במלון באילת.

בואו נעצור רגע ונפרק את הדברים למרכיביהם. שלושים גברים אנסו נערה בת 16. גבר בן 27 טען שהוא לא יכל למנוע מאותם שלושים גברים לאנוס נערה בת 16. חלק מהזמן הוא היה בחדר וראה גברים אחרים אונסים נערה ולא עשה כלום. חלק מהזמן הוא פשוט לא היה שם ונתן לזה לקרות. אותו גבר בן 27 פחד מהגברים האחרים, ונערה בת 16 הייתה אמורה למצוא את הכוח להתנגד להם?

"בחורה צעירה שקיימה יחסי מין עם מספר רב של גברים-נערים במלון. לחלק מהם, לפי גרסת החשוד, היא אף קראה" המשיכה הפרקליטה ואמרה.

ואני מנסה להבין, אם קטינה קוראת למישהו לבוא איתה לחדר אז מותר לשלושים גברים לבוא לאנוס אותה? ככה זה עובד? מספיק להגיד "כן" לבן אדם אחד, לרצות סקס עם מישהו ספציפי, ואז הגוף שלך זה שטח ציבורי, חופשי לכולם?

אין בושה בלרצות סקס. אין בושה בלקיים יחסי מין עם מישהו אחד או עם הרבה אנשים, מתוך רצון וכבוד והדדיות. כן יש בעיה עם שלושים גברים שבאים ואונסים קטינה.

"חברה שלה הייתה עמה ואיש לא ראה בכך בעיה. אף אחד לא צעק 'הצילו'" הדגישה הפרקליטה.

זה באמת עדיין לא ברור? היא לא אמרה הצילו אז זה בסדר לאנוס אותה? אם החשוד באונס בן ה-27 פחד, ולא הצליח למנוע את האונס, אז איך החברה שלה הייתה אמורה לעשות משהו?

איך אפשר להעביר את האשמה מהגברים שאנסו לילדה בת 16 שלא התנגדה? אף אחד לא ראה בעיה עם זה ששלושים גברים אונסים נערה בת 16? במקום להתקשר למשטרה הם פשוט נעמדו בתור כדי לאנוס. משהו במוח שלהם אמר להם שזה בסדר לאנוס, או שזה תקין שנערה תרצה לקיים יחסים עם שלושים גברים ברצף.

בכותרות של העיתונים הם לא רואים כמה שזה מטורף ונוראי. הם מדברים על יחסי מין ועל כמה שהגבר שהואשם שבאונס פחד. כך מתחזקים ומטמיעים את תרבות האונס. אם הגברים האלו יגיעו לבית משפט הם עשויים לשמוע איך השופט דואג לגורלם, לתדמיתם ולפרנסתם כפי שדאג השופט שקבע את גזר דינו המקל של רונן ביטי שהורשע במעשים מגונים בשבע קטינות ונשלח לתשעה חודשי עבודות שירות.

שוב ושוב ושוב שולחת לנו המערכת, המשטרה ובתי המשפט, מסר ברור. אתן לא חשובות. הרווחה שלכן לא חשובה. הביטחון והחיים שלכן לא חשובים.

אבל אסור לנו לקבל את הזה. אסור לקבל שהרצונות של שלושים גברים חשובים יותר מהביטחון של נערה בת 16. אנחנו חייבות, וחייבים, להמשיך ולהילחם נגד אלימות מינית ונגד האשמת הקורבן.

מרגלית לנק היא מנהלת הדיגיטל של עמותת "כולן"

users: מרגלית לנק

עוד בנושא

הנקראים ביותר

המלצת העורכים

החדשים ביותר